691214110002S
Mfr.Part #
691214110002S
Manufacturer
Würth Elektronik
Package/Case
Datasheet
691214110002S
Description
3.50 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT
Stock
3617
Manufacturer :
Würth Elektronik
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
2
Product Status :
Active
Voltage :
300 V
Wire Gauge :
16-30 AWG
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Datasheets
691214110002S
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
691201520002 Würth Elektronik 171 5.08 MM TERMINAL BLOCK, 45 ENTR
691201520003 Würth Elektronik 121 5.08 MM TERMINAL BLOCK, 45 ENTR
691201620001 Würth Elektronik 250 TERM BLOCK 1POS 45DEG PCB
691201620002 Würth Elektronik 208 TERM BLK 2POS 45DEG 10.16MM PCB
691201620101 Würth Elektronik 500 10.16 MM TERMINAL BLOCK, 45 ENT
691201720002S Würth Elektronik 608 5.00 MM TERMINAL BLOCK, 45 ENTR
691201720003S Würth Elektronik 1,808 5.00 MM TERMINAL BLOCK, 45 ENTR
691201820001 Würth Elektronik 250 TERM BLOCK 1POS 45DEG PCB
691201820002 Würth Elektronik 3 TERM BLOCK 2POS 45DEG 10MM PCB
691201820101 Würth Elektronik 491 10.00 MM TERMINAL BLOCK, 45 ENT